Dzisiaj jest: 2.3.2021, imieniny: Halszki, Heleny, Karola
Ogłoszenie:

BITWA WARSZAWSKA 1920 - 100 LAT POLSKIEGO ZWYCIĘSTWA

dodano: 2020.08.30 ważne do: 2021.08.25 wyświetleń: 132
Szczegóły ogłoszenia:
Bitwa Warszawska zwana Cudem nad Wisłą rozegrana w dniach 13 – 25 sierpnia 1920 roku na ogromnym obszarze na wschód od środkowej Wisły i przedpolach Warszawy była kulminacyjnym momentem wojny polsko – bolszewickiej toczonej w latach 1919 – 1920 i dzięki umiejętnościom , poświęceniu i odwadze setek tysięcy Polaków i Polek od najwyższych dowódców przez zwykłych szeregowych po kobiety z różnych służb pomocniczych pozwoliła zatrzymać nawałę bolszewicką niosącą pod pozorem wyzwolenia klasy pracującej spod ucisku kapitalistów tylko śmierć , głód , biedę i niewolę dla całych narodów ( lekko licząc " dorobek " 100 lat komunizmu na świecie to około 100 milionów ofiar – zamordowanych , poległych i zmarłych w wyniku stworzonych przez tą szatańską ideologię warunków dla ludzi – głód , choroby , wyczerpanie organizmu np. niewolniczą pracą w obozach. A ten licznik ofiar wciąż bije np. Korea Północna ).

Dzięki zwycięstwu nad bolszewicką Rosją Polska utrzymała swą dopiero co odzyskaną niepodległość i uratowała resztę Europy od komunizmu i komunistycznej niewoli przez następne być może dziesiątki lat ( a może i po dziś dzień ta niewola by trwała ).

Zwycięstwo to dało także Polsce ( i państwom Europy Środkowej ) prawie 20 lat czasu pokoju na narodzenie , wychowanie i patriotyczne ukształtowanie młodego pokolenia, dzięki któremu można było przenieść narodowe ideały , wiarę przodków i polskość przez najtragiczniejszy okres w naszej historii czyli pół wieku najpierw krwawej okupacji niemieckiej podczas II Wojny Światowej a potem komunistycznego reżimu pod kuratelą Związku Radzieckiego aż do wolnej Polski po 1989 roku.

Bitwa Warszawska była drugim już wydarzeniem w historii Europy po bitwie pod Wiedniem kiedy to Polacy uratowali nasz kontynent przed dziczą i zarazą idącą ze wschodu. Tak jak w 1683 roku na przedpolach Wiednia powstrzymaliśmy islamską dzicz w postaci Turków przed podbojem Europy tak w 1920 roku powstrzymaliśmy komunistyczną zarazę przed przerobieniem Europy w jeden wielki gułag czyli obóz zniewolonych ludzi.

W 1920 roku całe społeczeństwo zjednoczyło się i solidarnie dało odpór bolszewickiej nawale pod przywództwem wybitnych przywódców tamtego okresu czy to wojskowych ( Naczelnik Państwa Józef Piłsudski , generał Tadeusz Rozwadowski , generał Józef Haller , generał Władysław Sikorski , generał Kazimierz Sosnkowski ) czy cywilnych ( premier Wincenty Witos , wicepremier Ignacy Daszyński ) - drugi obrazek na dole ( kliknąć na niego aby go powiększyć ).

Pamiętajmy więc na zawsze o naszych pradziadach i prababkach , którzy 100 lat temu obronili Polskę i Europę ( a może i świat ) przed czerwoną zarazą i nie dali się zaczadzić kłamliwej propagandzie którą głosili komuniści a której wielu uległo w zachodniej Europie a której efektem jest dzisiaj np. marksizm kulturowy i próba ( na razie pokojowa ) przerobienia narodów europejskich w bezkształtną i pozbawioną tożsamości masę oraz Unii Europejskiej na nowy Związek Radziecki pod przywództwem nowych marksistów i komunistów spod różnych barw czy to czerwonych, czy zielonych czy też tęczowych.

Tak więc pamiętaj i bierz przykład z naszych przodków i gdy spotkasz na swej drodze współczesnego bolszewika to go bij z całych sił aby nigdy już nie wrócili do władzy bo to będzie niosło za sobą tylko śmierć , biedę i niewolę ( trzeci obrazek na dole - kliknąć na niego aby go powiększyć ).

OSIEMNASTA  DECYDUJĄCA  BITWA  W  DZIEJACH  ŚWIATA
" Współczesna historia cywilizacji zna mało wydarzeń posiadających znaczenie większe od bitwy pod Warszawą w roku 1920. Nie zna zaś ani jednego, które by było mniej docenione... Gdyby bitwa pod Warszawą zakończyła się zwycięstwem bolszewików, nastąpiłby punkt zwrotny w dziejach Europy, nie ulega bowiem wątpliwości, iż z upadkiem Warszawy środkowa Europa stanęłaby otworem dla propagandy komunistycznej i dla sowieckiej inwazji (...) w roku 1920 Europę zbawiła Polska "
lord Edgar Vincent D’Abernon - dyplomata brytyjski


SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O BITWIE WARSZAWSKIEJ POD TYM LINKIEM ( kliknąć na niego aby go otworzyć ) https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_Warszawska

ARTYKUŁY NAUKOWE O BITWIE WARSZAWSKIEJ I WOJNIE POLSKO - BOLSZEWICKIEJ POD TYM LINKIEM ( kliknąć na niego aby je przeczytać ) → https://ipn.gov.pl/pl/bitwa-warszawska-1920

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA O BITWIE WARSZAWSKIEJ POD TYM LINKIEM ( kliknąć na niego aby ją uruchomić ) → https://bitwa1920.gov.pl/pl/

CZEŚĆ  I  CHWAŁA  NASZYM  BOHATEROM   
 
Wideo
Kontakt
BITWA WARSZAWSKA
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.