Dzisiaj jest: 26.9.2022, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
Ogłoszenie:

LUDOBÓJSTWO POLAKÓW DOKONANE PRZEZ UKRAIŃCÓW PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ

dodano: 2022.03.27 ważne do: 2023.03.22 wyświetleń: 82
Szczegóły ogłoszenia:
NIGDY  NIE  ZAPOMNIJ  !!!

Podczas II Wojny Światowej i tuż po niej Ukraińcy zamordowali dużo ponad 100 tysięcy Polaków tylko dlatego, że byli Polakami ( drugi obrazek pod ogłoszeniem - kliknąć na niego aby powiększyć ).
Nie oszczędzali nikogo mordując bardzo często w okrutny i bestialski sposób ( nam znany tylko z filmowych horrorów ) niemowlęta , dzieci , kobiety i starców ( trzeci obrazek pod ogłoszeniem - kliknąć na niego aby powiększyć ).

Sposoby mordowania i torturowania Polaków przez szowinistów ukraińskich w artykule pod tym linkiem ( kliknąć na niego aby otworzyć ) → https://wmeritum.pl/362-sposoby-upa-mordowanie-polakow/33331 

Mordowanie Polaków ( ale także innych narodowości zamieszkujących polskie kresy wschodnie - Żydów , Ormian , Czechów , Rosjan ) rozpoczęło się już od wybuchu II Wojny Światowej we wrześniu 1939 roku ( kampania wrześniowa ) i trwało nawet po jej zakończeniu do 1947 roku ( walki z bandami UPA w Polsce południowo-wschodniej ).
Bandyci ukraińscy mordowali także innych Ukraińców, swoich rodaków, którzy pomagali Polakom uciekać, ukrywać się czy bronić się oraz ukraińskich współmałżonków z mieszanych rodzin polsko-ukraińskich i dzieci z tych małżeństw będących przecież w połowie Ukraińcami.


Kierownictwo nad mordowaniem Polaków sprawowali terroryści z Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów ( OUN ), faszystowskiej organizacji której celem była budowa państwa ukraińskiego m.in. na części ziem polskich i dokonanie w związku z tym wcześniej czystki etnicznej ( ludobójstwa ) wszystkich mieszkańców tych ziem, którzy nie byli Ukraińcami.
Wykonawcami ludobójstwa Polaków byli mordercy z Ukraińskiej Powstańczej Armii ( UPA ), zbrodniczej organizacji ukraińskich nacjonalistów mordujący bez litości w okrutny i bestialski sposób Polaków zamieszkujących polskie kresy wschodnie ale także zwykli ukraińscy chłopi - sąsiedzi tych których mordowali.


Dziś obie te organizacje, ich przywódcy i mordercy którzy w nich służyli są czczeni na Ukrainie jako bohaterowie i protoplaści dzisiejszej Ukrainy i przedstawiani młodemu pokoleniu Ukraińców jako wzory do naśladowania niczym u nas funkcjonariusze Polskiego Państwa Podziemnego ( z różnych organizacji jak Armia Krajowa , Narodowe Siły Zbrojne , Bataliony Chłopskie i inne ) walczący podczas II Wojny Światowej z okupantami z III Rzeszy Niemieckiej i Związku Radzieckiego czy Żołnierze Wyklęci walczący po II Wojnie Światowej z okupantami ze Związku Radzieckiego i ich miejscowymi komunistycznymi kolaborantami.
Na czci tych morderców i bandytów Ukraińcy dziś budują swoją tożsamość narodową , dumę i patriotyzm.
To im stawiają pomniki , nazywają ich imieniem ulice , place , szkoły i ustanawiają im święta.


Równocześnie władze ukraińskie nie zezwalają na jakiekolwiek upamiętnienie tych mordów na Polakach na terytorium ich państwa a nawet zabraniają ekshumacji szczątków tych pomordowanych ludzi aby móc je pochować w godny sposób.

Do tych morderców z UPA należy dodać licznych Ukraińców służących podczas II Wojny Światowej w różnego rodzaju zbrodniczych formacjach niemieckich np. Waffen-SS czy organizowanych przez okupantów niemieckich, ukraińskich formacjach militarnych np. Ukraiński Legion Samoobrony , formacje policyjne a także służących jako personel w licznych niemieckich obozach zagłady , koncentracyjnych czy pracy.
We wszystkich tych formacjach Ukraińcy mordowali lub pomagali okupantom niemieckim mordować tysiące a może i miliony nie tylko Polaków ale i Żydów ( współuczestnicząc w Holokauście ) i osób innych narodowości.
Ukraińcy stanowili najliczniejszą grupę narodowościową we wschodniej Europie która kolaborowała w ten sposób z okupantami niemieckimi.


POD TYMI LINKAMI ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁY UKRAIŃSKICH ZBRODNI LUDOBÓJSTWA I WOJENNYCH NA POLAKACH ( kliknąć na nie aby otworzyć ) :

Dywersja ukraińska podczas kampanii wrześniowej 1939 roku → https://pl.wikipedia.org/wiki/Dywersja_OUN_w_1939_roku 

Rzeź wołyńska → https://pl.wikipedia.org/wiki/Rzeź_wołyńska 

Czystka etniczna w Małopolsce Wschodniej → https://pl.wikipedia.org/wiki/Czystka_etniczna_w_Małopolsce_Wschodniej 

Walki i mordy UPA po II Wojnie Światowej ( Akcja Wisła ) → https://pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_„Wisła”
Wideo
Kontakt
Igor
Warszawa ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.