Dzisiaj jest: 11.4.2021, imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
Ogłoszenie:

DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH - UCZCIJMY GO WSPÓLNIE

dodano: 2021.02.15 ważne do: 2021.05.16 wyświetleń: 313
Szczegóły ogłoszenia:
DRODZY POLACY

1 MARCA JAK CO ROKU OBCHODZIĆ BĘDZIEMY NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH.
( drugi obrazek pod ogłoszeniem - kliknąć na niego aby powiększyć )

Święto to upamiętnia rocznicę - w tym roku już 70tą - zamordowania przez polskojęzycznych komunistów ( kolaborantów sowieckich ) w więzieniu mokotowskim w Warszawie strzałem w tył głowy przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość ostatnie kierownictwo ostatniej już ogólnopolskiej organizacji konspiracyjnej będącej spadkobiercą Polskiego Państwa Podziemnego z okresu okupacji niemieckiej, która walczyła po II Wojnie Światowej z okupantami sowieckimi ze Związku Radzieckiego i ich miejscowymi kolaborantami.
Święto to zainicjowane zostało przez Śp. Janusz Kurtykę prezesa IPN na apel środowisk kombatanckich a sama inicjatywa popierana i wdrażana w życie przez Śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

ŻOŁNIERZE WYKLĘCI TO NASI NIEZŁOMNI BOHATEROWIE Z m.in. NARODOWYCH SIŁ ZBROJNYCH , ARMII KRAJOWEJ I WIELU INNYCH ORGANIZACJI Z OKRESU WOJNY JAK I POWOJENNYCH, KTÓRZY PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ NIE ZŁOŻYLI BRONI I PODJĘLI WALKĘ Z NOWYM OKUPANTEM SOWIECKIM, KTÓRY ZAWŁADNĄŁ POLSKĄ NA SKUTEK ODDANIA NAS W RADZIECKĄ STREFĘ WPŁYWÓW PRZEZ NASZYCH " SOJUSZNIKÓW " Z ZACHODU ( USA , Wielka Brytania ).

ŻOŁNIERZE CI POŚWIĘCAJĄC WŁASNE ŻYCIE WALCZYLI NADAL Z NOWYM OKUPANTEM ZE ZWIĄZKU RADZIECKIEGO I ZE SŁUŻĄCYMI MU JAK KUNDLE POLSKOJĘZYCZNYMI ZDRAJCAMI I KOLABORANTAMI Z TAKICH ZBRODNICZYCH I PRZESTĘPCZYCH ORGANIZACJI JAK LUDOWE WOJSKO POLSKIE , KORPUS BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO , MILICJA OBYWATELSKA , URZĄD ( potem SŁUŻBA ) BEZPIECZEŃSTWA , ARMIA LUDOWA , POLSKA ZJEDNOCZONA PARTIA ROBOTNICZA W KTÓRYCH SŁUŻYŁA MASA MORDERCÓW , BANDYTÓW , ŚWIŃ , ZŁODZIEI I GWAŁCICIELI NA SOWIECKIEJ SMYCZY I USŁUGACH DLA STALINA.

CZĘSTO JEDYNĄ NAGRODĄ W TEJ WALCE O WOLNĄ I NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ BYŁA ŚMIERĆ , ZESŁANIE W GŁĄB ZSRR , WIĘZIENIE I WYKLUCZENIE ZE SPOŁECZEŃSTWA PRZEZ CAŁY OKRES KOMUNY.
LAURY I NAGRODY ZA WALKĘ Z POLSKIMI PATRIOTAMI ZBIERALI NATOMIAST CI SOWIECCY KOLABORANCI I KUNDLE KTÓRZY ICH ŚCIGALI , WIĘZILI , TORTUROWALI I MORDOWALI A PATRONAT NAD TYMI BANDYTAMI SPRAWOWALI ZDRAJCY I SOWIECCY KOLABORANCI RZĄDZĄCY POLSKĄ LUDOWĄ KTÓRZY TO SAMI MIELI POLSKĄ KREW NA RĘKACH WYSTĘPUJĄC ZBROJNIE PRZECIWKO POLAKOM I KAŻĄC DO NICH STRZELAĆ PODCZAS PROTESTÓW SPOŁECZNYCH CZY TO W ZWALCZANIU PODZIEMIA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ ( Bierut ) CZY TO NA WYBRZEŻU W 1970 roku ( Gomułka ) CZY TO W RADOMIU I URSUSIE W 1976 roku ( Gierek ) CZY W KOŃCU PODCZAS STANU WOJENNEGO W LATACH 1981-1983 ( Jaruzelski ).

TYM ZBRODNIARZOM STAWIANO POMNIKI I DO DZIŚ NIEKTÓRZY SZMACIARZE ( szczególnie z postkomunistycznej Lewicy ) WYNOSZĄ ICH NA POMNIKI ( trzeci obrazek pod ogłoszeniem - kliknąć na niego aby powiększyć ).

UCZCIJMY PAMIĘĆ O NASZYCH NIEZŁOMNYCH I WYKLĘTYCH BOHATERACH W CAŁEJ POLSCE W SZEREGU UROCZYSTOŚCIACH JUŻ OD KOŃCA LUTEGO , PRZEZ CAŁY MARZEC A NAWET I W KWIETNIU - WYSTAWY , BIEGI , POKAZY , MARSZE , KONCERTY itp. - PAMIĘTAJĄC, ŻE GDYBY NIE ICH POŚWIĘCENIE I PAMIĘĆ KTÓRA PO NICH PRZETRWAŁA NIE BYŁOBY WOLNEJ POLSKI.

INFORMACJE O PODZIEMIU NIEPODLEGŁOŚCIOWYM PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ , ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH I SAMYM ŚWIĘCIE NA TEJ STRONIE INTERNETOWEJ INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ ( kliknąć na link aby wejść ) -> https://podziemiezbrojne.ipn.gov.pl/

INFORMACJE O UROCZYSTOŚCIACH ODBYWAJĄCYCH SIĘ W RAMACH ŚWIĘTA NA STRONIE INTERNETOWEJ NA KTÓRĄ MOŻNA WEJŚĆ PRZEZ KLIKNIĘCIE NA LINK PONIŻEJ WIDEO - Strona WWW:

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny
Lech Kaczyński Prezydent RP


CZEŚĆ  i  CHWAŁA  BOHATEROM  !!!

RAZ  SIERPEM  RAZ  MŁOTEM  CZERWONĄ  HOŁOTĘ  !!!

Okolicznościowa piosenka na WIDEO pod zdjęciami ( kliknąć na nie aby uruchomić ).
Wideo
Kontakt
Włodek z Warszawy
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.